Czy warto zdecydować się na ogrody wertykalne?

ByDaniel

Czy warto zdecydować się na ogrody wertykalne?

Ogrody wertykalne to doskonała, żywa ozdoba, jaka odnajdzie wykorzystanie w domu, na tarasie i w lokalu firmowym. Zrobiona z wyselekcjonowanych rodzajów roślin, wprowadza cząstkę natury do wnętrz, zwiększa ich klimat i stanowi istotny składnik kompozycji każdego pomieszczenia. Zielone ściany są jeszcze chętniej wykorzystywane poprzez wielu inwestorów na całym świecie, gwarantując stały kontakt z naturalną roślinnością, kojącą zmysły i gwarantującą odpowiednie nastawienie. Gdzie postawić i jak zrobić ogród wertykalny?

Czym są zielone ściany?

Zielone ściany, nazywane też jako żywe ściany czy ogrody wertykalne (https://green-designers.pl/ogrody-wertykalne), stały się w ubiegłych latach następnym, wschodzącym kierunkiem w budownictwie oraz ozdobie pomieszczeń. Połączenie ogrodów wertykalnych ze środowiskiem miejskim nie dosyć, iż daje więcej komfortu oraz estetyce ozdobionemu miejscu (czy całemu domowi), to przynosi za sobą też dużo pozostałych zalet oraz praktycznych funkcji. Czy to umieszczona wewnątrz, lub także na zewnątrz, wolnostojąca czy usztywniona ściana wertykalna może być dobrana do dowolnych wymogów.

W jaki sposób pielęgnować ogród wertykalny?

Jeżeli chodzi o pielęgnacje sztucznych ogrodów wertykalnych, to nie powinna ona sprawić problemu nawet najbardziej zajętym i zapracowanym osobom. Musimy tylko raz na jakiś czas przetrzeć rośliny mokrą ściereczką i gotowe. Ogromną zaletą sztucznych roślin jest to, że prezentują się tak samo dobrze jak rośliny naturalne, a nie wymagają tak złożonej pielęgnacji.

Dobór roślin do wertykalnego ogrodu

Zaczynając przygodę z ogrodem wertykalnym, jaki będziemy tworzyć osobiście należy odpowiednio wybrać rośliny. Przede wszystkim powinny mieć odpowiednie oczekiwania. Jeżeli zielona ściana występuje wewnątrz domu muszą lubić umiarkowane temperatury, słabe czy większe naświetlenie. Odpowiednio jest łączyć rośliny kwitnące z zielonymi, wtedy rezultat będzie o niebo lepszy. W takich domowych warunkach doskonale czują się fikusy, rododendrony, draceny, anturium oraz skrzydłokwiat.

Zielona ściana w domu – odkryj korzyści niesamowitej dekoracji

Zielona ściana w domu stanowi dobre wyjście, jeżeli masz mało przestrzeni do zastosowania. Szeroka monstera lub duża dracena prezentują się efektownie, natomiast nie każdy znajduje na nie powierzchnię. Zielona ściana w domu idealnie zamieni rośliny doniczkowe. Wertykalny ogród w domu będzie oczyszczać zabrudzenia powietrza. Otrzymasz odpowiedniejsze warunki do oddychania. Taki żywy obraz sprawdzi się w rozmaitych wnętrzach.

 

About the author

Daniel administrator